Black Laptop Beside Audio Mixer Set

Jak wygląda usg w ciąży warszawa?

Kiedy jesteś w pierwszej ciąży, wszystko jest dla ciebie interesujące i nowe. Chcesz wiedzieć jak najwięcej o życiu swojego maleństwa. Jednocześnie każda sytuacja wzbudza w tobie wątpliwości: czy właśnie tak to wszystko powinno przebiegać? Warto zawczasu dowiedzieć się, jak wygląda usg w ciąży warszawa. Unikniesz niespodzianek, odpowiednio się przygotujesz i będziesz mogła zareagować, jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości.

Dużo zależy od tego, na jakim etapie ciąży przeprowadzone jest pierwsze badanie. W pierwszych tygodniach usg w ciąży warszawa wykonywane jest dopochwowo, a dopiero gdy ciąża się rozwija, obraz uzyskiwany jest przez powłoki brzuszne. To, co zobaczysz na monitorze, prawdopodobnie będzie dla ciebie trudne do zinterpretowania. Lekarz wskaże ci, co możesz zobaczyć. W pierwszych tygodniach pokaże pęcherzyk, a w następnych będzie pokazywać ci poszczególne części ciała malucha.

Ciążowe usg nie powinno trwać zbyt krótki, szczególnie, jeśli podejrzewane są jakiekolwiek nieprawidłowości. Jeśli masz wrażenie, że lekarz bada cię pobieżnie, następnym razem wybierz się do innego gabinetu.